Назад к списку

Як знімати відео-контент для взаємодії з клієнтами

У цій статті ви знайдете корисні поради та рекомендації про те, як знімати відео-контент для онлайн-взаємодії з клієнтами. 

Перш за все, необхідно чітко спланувати, що саме ви збираєтеся знімати. Краще починайте з основ, тобто з базових рухів і вправ. Що це будуть за вправи, залежить від спеціалізації фітнес-клубу і тих тренувальних програм, які ви зазвичай пропонуєте клієнтам. Наприклад, якщо клуб спеціалізується на важкої атлетики, то серед перших відео повинні бути практичні поради по виконанню присідань, станової тяги або жиму лежачи. 


Ключовими тут є два моменти: по-перше, ви поступово розширюєте свою базу навчальних відео, а по-друге, звикаєте до процесу відеозйомки, що дозволить в подальшому робити відео все більш якісними. Ось деякі питання, які необхідно задати собі на цьому етапі: 

 • Де ви будете знімати відео? 
 • Які вправи ви будете знімати? 
 • З якого ракурсу буде відзнято відео (збоку, зі спини, фронтально і т.д.)? 
 • Які вправи можна знімати з одного і того ж ракурсу? Можливо, варто записати їх все відразу? (Наприклад, "планка" і віджимання вимагають аналогічної низькою постановки камери 
 • Яке джерело світла буде використовуватися (природне світло, штучний студійний світло)? 
 • Чи збираєтеся ви оплачувати роботу професійного оператора? 
 • Якщо ви збираєтеся знімати відео-матеріал самостійно, то яку апаратуру будете використовувати? 
 • У відео буде озвучка? Якщо так, то якого роду аудіодоріжку необхідно створити? 
 • Чи будете ви наймати професійного редактора для того, щоб упорядкувати і обробити відзнятий матеріал? 
 •  Якщо немає, чи зможете зробити все самостійно (або навчитися робити)? 
 • Яке програмне забезпечення буде використано для обробки відео? Куди ви будете завантажувати відео-контент? 
 •  Ви будете використовувати YouTube або інші онлайн-платформи? 
 •  Попереднє планування допоможе заощадити багато часу, коли справа дійде безпосередньо до зйомок. 

 По-друге, пам'ятайте, що так чи інакше ви зіткнетеся з певними проблемами в день зйомки - і це нормально. Однак, якщо ви будете слідувати нижченаведеним порадам, то зможете звести на мінімум більшість проблемних ситуацій при зйомці відео. 

 1. Не надягайте занадто світлий або занадто темний одяг, особливо, якщо не використовуєте студійне освітлення. 

Можуть бути курйозні випадки, коли атлет на відео буде просто не відрізнятися від фону. Якщо ж ви спробуєте освітлити відео або надати йому більше контрастності на етапі редагування, у вас найімовірніше вийде зерниста, низькоякісна картинка. Також не рекомендується одягати на зйомки одяг з чітким принтом, наприклад, в смужку або з точками. Такі принти створюють, так званий, муаровий ефект, який викликає спотворення на відео і неймовірно відволікає. Також варто остерігатися і деяких типів компресійного одягу для спорту, так як він також може викликати такий же ефект. 

 2. Якщо ви знімаєте відео на відкритому повітрі, то краще знімати або в похмурий день, або на світанку, або на заході

Відео вийде тьмяним, якщо ви спробуєте записати його в середині дня. Якщо ж ви знімаєте в приміщенні, спробуйте знайти місце з хорошим освітленням. Уникайте прямих сонячних променів, а також тіней, так як вони порушують цілісність відео-картинки. При наявності можливості, ви також можете купити або орендувати недорогий студійний світло, щоб врівноважити освітлення і надати відеоряду професійний вид. 

 3. Якщо ви збираєтеся використовувати аудіо, не покладайтеся на звук з камери

Такий звук зазвичай дуже низької якості. Для демонстрації вправ також рекомендується використовувати гостронаправлених високочутливий мікрофон, так як деякі інші мікрофони буду викликати неприємні спотворення звуку. Майте на увазі, що навіть тертя тканини або руху рук поруч з мікрофоном можуть вплинути на чистоту звуку. 

 4. Спробуйте зняти однотипні ролики за один раз

Не варто недооцінювати час і зусилля, витрачені на підготовку і зйомку одного ролика. Однак, якщо у вашому плані є вправи, які вимагають однакових ракурсів і подібних налаштувань обладнання, то краще відзняти їх в один день. Проте, орієнтуйтеся, що якісно зробити вдається, як правило, близько 5 відео в день. 

 5. Остерігайтеся ефекту мерехтіння від високочастотного освітлення

Флуоресцентне освітлення і високочастотне освітлення зазвичай часто зустрічається в фітнес-клубах. Мерехтливий ефект, який воно викликає, неможливо помітити людським оком. Однак він помітний при зйомках відеокамерою, а тому може зіпсувати всю картинку в кадрі. 

6. Не недооцінюйте важливість деталей.

Подбайте про те, щоб підібраний спортивний одяг добре виглядав з кольором шкіри, волосся і очей людини в кадрі. Жінкам, які знімаються в ролику, рекомендується зробити манікюр в темному кольорі, а чоловікам подбати, щоб їх руки виглядали доглянутими. Переконайтеся, що одяг сидить як слід, при необхідності слід його поправити за кадром. Волосся також повинно лежати рівно. Повірте, невеликі деталі дійсно можуть вплинути на якість кінцевого продукту. 

 7. Редагуючи ролик, додайте логотип вашого фітнес-клубу.

Після того, як у вас є готові і відео, і аудіо, вам потрібно відредагувати цей контент. Приготуйтеся, що цей процес займає навіть більше часу, ніж сама зйомка. Підберіть таке програмне забезпечення, яке буде надійним, легким в освоєнні і недорогим. Не забудьте брендувати відеоконтент.