Назад к списку

Що краще відкрити студію фітнесу чи спортклуб

 Відкриття студії передбачає менший набір послуг, використовує невеликі приміщення і, як правило, вимагає меншого обсягу вкладень у відкриття.Сучасний фітнес-центр крім тренажерного залу може включати зали для групових занять, сауни, басейни, масажні кабінети, салони краси, фітнес-бари та ін. 

Такі проекти займають більшу площу і користуються популярністю у представників обох статей, але вимагають великих вкладень і довше окупаються.Насамперед слід провести маркетингове дослідження: з'ясувати обсяг і ємність ринку міста або території, проаналізувати цільову аудиторію і конкурентів, виявити вільні ніші.На підставі дослідження формується концепція майбутнього клубу і складається уявлення про те, який тип клубу відкрити і якими послугами наситити. На підставі зі сформованої концепції важливо скласти докладний бізнес-план відкриття фітнес-центру. Це дозволить реально оцінити витрати, пов'язані зі входом в бізнес, терміни окупності і зрозуміти рентабельність майбутнього проекту. 


ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ФІТНЕС-КЛУБУ

 При виборі приміщення під фітнес-клуб важливо звертати увагу на такі моменти: наявність достатніх відкритих площ з кроком між несучими колонами або стінами не менше 8 метрів (немає нічого гіршого, ніж зал групових програм з колонами по центру), потужної припливно-витяжною вентиляцією, можливістю організації басейну.Також необхідно звернути увагу на сусідів. Фітнес-клуб є досить активною в плані різних звуків територією. І якщо під клубом або над ним розташовуються офіси або житлові приміщення, не виключені скарги ваших сусідів на шуми, які є нормою для фітнес-клубу. Студійний формат з груповими програмами цілком підходить для такого сусідства, важливо тільки забезпечити звукоізоляцію. Але якщо ви розташуєте над або під житловим приміщенням тренажерний зал, то вкладення в звукоізоляцію будуть об'єктивно завищеними і можуть поставити під сумнів рентабельність всього проекту.Для студійного формату підійде приміщення площею від 300 до 800 м², для повноцінного клубу потрібна площа від 1000 м². 

 У будівництві приміщення під фітнес-клуб є ряд істотних переваг: можливість врахувати всі нюанси експлуатації клубу і грамотного планування приміщень, технічних деталей вже на етапі проектування. Це робить клуб максимально привабливим і комфортним для клієнтів, підвищує його зручність в експлуатації, але серйозно відсуває терміни окупності проекту.Набір тренувальних зон залежить від концепції. Для невеликої студії буде досить роздягальні і залу для групових тренувань. 

У стандартний мінімальний набір послуг фітнес- клубу входять: 

 •  тренажерний зал 
 • один або два зали для групових тренувань 
 • роздягальнідушові, 
 • санвузол 
 • ресепшен-зона. 

Великі фітнес-центри можуть додатково включати в себе: 

 •  басейн 
 • зону єдиноборств 
 • кардіо-зонузал 
 • Сайкл (вело-аеробіки) 
 • зону кроссфіта або зону функціонального тренінгу 
 • дитячий клуб, 
 • а також:сауни і зони відпочинкумасажний кабінетфітнес-бар або кафесалон красиSPA-зону. 

У деяких випадках площі вигідніше викуповувати, ніж брати в оренду. Якщо приміщення не купується, важливо звернути увагу не тільки на ставку, але і на терміни оренди. Вартість оренди буде залежати від регіону і рівня конкуренції. Оптимальний термін оренди становить від 5 років.

ОСНАЩЕННЯ ТРЕНАЖЕРНОГО ЗАЛУ 

 При виборі обладнання для тренажерного залу важливо врахувати необхідність опрацювання всіх м'язових груп тренується клієнта. У мінімальний набір входить: силове обладнання, кардіо-тренажери, пристрої для функціонального тренінгу. Чим більше потреб задовольняється, то більша буде потік клієнтів.Довірити комплектацію залу краще фахівцям. Вони допоможуть не тільки з оптимальним набором тренажерів для всіх м'язових груп, а й з вибором додаткового дрібного устаткування, і з вибором постачальника. 

Важливо звернути увагу і на те, як і ким будуть обслуговуватися ваші тренажери в процесі подальшої експлуатації: чи є в вашому місті такі фахівці, чи зможуть вони забезпечити кваліфікований і швидкий ремонт тренажерів в разі потреби.Крім тренажерів, обов'язково варто врахувати необхідність: 

 1. Обладнання зони ресепшен: стійки, комп'ютерів, диванів; 
 2. Обладнання залів групових програм; 
 3. Обладнання та комплектації басейну; 
 4. Комплектації дитячого клубу; 
 5. Інженерно-технічних систем: вентиляції і каналізації;  
 6. Обладнання роздягалень: лавок, шафок, душових кабінок, фенів, дзеркал.

Кількість аксесуарів і доповнень розраховується, виходячи з умов середньої наповнюваності залу. Розрахувавши прохідність, вам легше буде визначитися з кількістю інвентарю, площею роздягалень, числом шафок та ін. 

Одним з головних етапів організації фітнес-клубу є дизайн і планування. Крім створення яскравого образу і запам'ятовує «особи» центру, потрібно потурбуватися про рівень комфорту його відвідувачів. З урахуванням постійного браку часу, характерною для жителів великих міст, правильним буде передбачити додатковий комплекс послуг. Можливо, крім душових кабін з водонагрівачами, клуб доцільно обладнати масажним кабінетом, сауною, басейном. 

 Підвищити градус комфорту відвідувачів допоможе хороша система кондиціювання, музичний оформлення тренувань, наявність кулера зі свіжою водою. Обов'язкова частина сучасних фітнес клубів - спорт-бар з вітамінізованими, кисневими коктейлями і свіжовичавленим соками, які клієнти зможуть приймати до або після тренувань.Якщо очікується висока відвідуваність, можна передбачити солярій або душ вражень. За допомогою останнього можна не тільки зняти напругу, але і отримати тонізуючий ефект. Провівши в такій кабіні для водних процедур всього 5 хвилин, клієнт зможе відчути себе в різних кліматичних зонах, починаючи з жарких тропіків і закінчуючи грозовим епіцентром. 

 Якщо концепція фітнес-клубу передбачає організацію салону краси або масажного кабінету, потрібно придбання перукарського обладнання, масажного столу тощо.У разі, коли бюджет проекту обмежений і засобів на придбання нових тренажерів немає, варто розглянути придбання вживаного обладнання або оформити лізинг.

У бізнес-плані важливо відобразити всі операційні витрати:

 • оренду 
 • Зарплату співробітників
 • комунальні послуги
 • Обслуговування обладнання і систем
 • Придбання витратних матеріалів
 • Сплату податків
 • Адміністративно-господарські витрати
 • Витрати на рекламу і маркетинг
 • Витрати на персонал
 • охоронні системи 
 • IT, телефонію та програмне забезпечення клубу
 • Банківське обслуговування.    
 

РЕКЛАМНА СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ НА РИНОК 

 Для просування бізнесу необхідно розробити медіа-план. Вибір рекламних каналів залежить від цільової аудиторії, охоплення ринку і бюджету на рекламу. Це можуть бути будь-які канали: листівки, білборди, реклама в соц. мережах. Важливою частиною реклами буде і ваш логотип - вивіска на фасаді будівлі. 

 Обов'язково приділіть увагу розвитку каналів digital: наявності власного інтернет-сайту і ведення соціальних мереж. На цих ресурсах можна розмістити всю необхідну клієнтів інформацію: привести перелік послуг, розклад занять, вартість абонемента, інформацію про акції та знижки. Не забудьте про витрати на розвиток і інтернет-рекламу ваших ресурсів. 

 ФІТНЕС-КЛУБ ЯК БІЗНЕС: Плюси і мінуси 

 Переваги відкриття фітнес-клубу:прибутковість. Вирішивши створити фітнес-клуб, ви отримаєте досить прибутковий бізнес. Але заробити непогані гроші можна, тільки ретельно продумавши стратегію;актуальність. Завжди є люди, які не уявляють свого життя без спорту. Вони будуть відвідувати спортзал, навіть економлячи на чомусь іншому;окупність протягом 1-2 років. Для того щоб окупити початкові капіталовкладення, клубу буде потрібно успішно пропрацювати протягом декількох років, в залежності від концепції;перспективність. На думку аналітиків, що сформувалася сьогодні тенденція здорового, спортивного способу життя з роками буде тільки посилюватися;престиж і особиста вигода. 

Бути власником такого бізнесу престижно. Та й самі ви зможете тренуватися в будь-який час, підтримуючи гарну фізичну форму;конкуренція. У багатьох містах даний сегмент ринку не насичений. Відкриття клубу середнього або економного цінового класу в регіоні може стати дуже вигідним матеріальним вкладенням.Недоліки відкриття фітнес-клубу:складність побудови бізнесу «з нуля». Відкриття фітнес-клубу потребуватиме певних знань і обліку безліч нюансів;значний стартовий капітал.