Назад к списку

Бізнес план спортклубу

Здоровий спосіб життя сьогодні, поза всяким сумнівом, є неймовірно популярним трендом. Бути здоровим, красивим і сильним - модно і престижно. Приділяти своєму тілу увагу почали навіть дуже зайняті бізнесмени, так як підтягнутий зовнішній вигляд став одним з основних показників успішності. Тож не дивно, що фітнес клуби сьогодні, стали дуже затребувані, а їх зміст стало бізнесом, що приносить непоганий стабільний дохід. 

Ринок фітнес послуг динамічно розвивається і саме зараз настав час для того, щоб почати свій успішний справа в цій сфері. Але для того, щоб врахувати всі деталі і прорахувати можливі прибуток і витрати, необхідно скласти бізнес план фітнес клубу. Розробляється такий план з урахуванням формату закладу, майбутнього розташування, цільової аудиторії і декількох інших важливих факторів концепція проекту.


  Складання бізнес-планів фітнес клубу розпочинається з розробки його загальної концепції. Для цього, в першу чергу, необхідно визначитися з основною аудиторією залу. Сегментацію потенційних клієнта можна виробляти за кількома критеріями: 

 • За рівнем доходів (бюджетний варіант або клуб преміум-класу); 
 • За статтю (клуб виключно для жінок або зал для чоловіків). 

Ми розглянемо варіант, який розрахований на відвідувачів чоловічої і жіночої статі з рівнем доходу трохи вище середнього, так як будемо умовно вважати, що заклад відкривається в районі елітної забудови. Також приймемо в якості умови, що основний акцент в нашому залі буде зроблений на якісне обладнання та сервіс високого рівня.Послуги, що надаються фітнес-клубомРеальний бізнес-план фітнес центру повинен передбачати види послуг, які будуть найбільш затребуваними в даному районі з прийнятою за основу аудиторією клієнтів. 

Щоб зал давав максимальну віддачу, потрібно крім основної послуги, що полягає в наданні можливості тренуватися за абонементом, передбачити і інші сервіси. Це може бути сауна масажний кабінет, солярій, салон краси. Відмінно показали себе останнім часом фит-бари, де відвідувачі клубу можуть придбати протеїнові і кисневі коктейлі, свіжі фруктові соки і вітамінні салати. 

 Будемо вважати, що наш майбутній фітнес клуб надаватиме такі види послуг:Тренажерний зал;фітнес;солярій;масаж;Спортивний бар.Потрібно зауважити, що перелік послуг, що надаються, показаних в нашій статті, є зразковим і може доповнюватися або скорочуватися, в залежності від можливостей і запитів аудиторії.Це дуже відповідальна частина проекту, так як від неї багато в чому залежить відповідь на важливе питання - «Скільки коштує відкрити фітнес клуб?» 

Характеристики приміщення 

Правильний вибір приміщення є однією з важливих складових успіху в цьому бізнесі. 

При виборі слід враховувати такі параметри:Зал повинен розташовуватися в густонаселеному районі, бажано спальному. Великим плюсом буде розташований поблизу великий офісний центр або торговий комплекс. Чи не підходять для розміщення фітнес клубу промислові зони, туристичні центри, приміські райони приватної забудови.Площа приміщення розраховується з урахуванням того, щоб на одного відвідувача доводилося 5-6 м2 площі. При середніх показниках відвідуваності, площа залу повинна становити не менше 250-300 м2. 

Неодмінно розглядається наявність туалетів, душових, роздягалень або можливість їх створення при переоснащенні існуючого приміщення. Також, в нашому випадку, потрібні окремі приміщення для солярію, масажного кабінету і додаткова площа для обладнання бару.Потрібно врахувати також і те, що багато відвідувачів будуть приїжджати на автомобілях і їм потрібно буде місце для парковки. Наявність паркінгу з вільними місцями є для багатьох відвідувачів дуже важливою умовою комфорту, тому цей момент не варто упускати.організаційний план 

У будь-якому бізнес-плані повинні бути враховані організаційні моменти.

 Ось основні завдання, яких не уникнути при відкритті тренажерного залу:Пошук приміщення для придбання або оренди. Рішення про купівлю або найму приймається в залежності від фінансових можливостей і передбачуваної окупності проекту.Реєстрація підприємства. Компанія може бути зареєстрована як приватна особа, підприємство або товариство з обмеженою відповідальністю. 

Позитивним моментом є те, що такий рід діяльності не вимагає спеціальних дозволів і ліцензій; 

Проведення ремонтних робіт в майбутньому фітнес клубі, з урахуванням його концепції та технічними вимогами; 

Придбання професійного обладнання для тренажерного залу; 

Пошук кваліфікованого персоналу; 

Рекламне просування бізнесу. 

 Якщо немає можливості придбати приміщення у власність, краще укласти договір довгострокової оренди, наприклад, на 5 років. Досвід показує, що в цьому випадку можна отримати відмінний зал на дуже вигідних умовах. 

При купівлі обладнання не потрібно забувати і про такі речі як шафки для роздягальні, стійка адміністратора, барна стійка, офісні меблі, дивани для відпочинку, спеціальні меблі для масажного кабінету і косметологічного салону.Придбання спортивного обладнання 

Для фітнес клубу преміум класу, підійде тільки обладнання найвищої якості. 

У тренажерному залі повинні бути пристрої наступних типів: 

 1. Силове обладнання, таке як блокові і навантажувані дисками тренажери; 
 2. Кардіо обладнання: бігові доріжки, орбітрек, велотренажери; 
 3. Вільні ваги: ​​штанги, гантельние ряди, гирі; 
 4. Допоміжні пристосування: лавки, стійки; 
 5. Додаткове обладнання для фітнесу: медбол, скакалки, степ-платформи. 

Купити обладнання під ключ оптом

Купуючи тренажери, слід відразу ж уточнити у постачальників то, яким чином буде здійснюватися їх сервісне обслуговування та ремонт. 

Підбір персоналу 

Кадрове питання дуже важливий в будь-якому бізнесі, тому, розробляючи план,як відкрити фітнес клуб, на підборі персоналу потрібно акцентувати особливу увагу. Для розглянутого нами закладу знадобиться наступний персонал: 

 • Адміністратор, в обов'язки якого буде входити робота з клієнтами, а також ведення необхідної документообігу та звітності; 
 • Інструктор. Цей співробітник відповідає за організацію тренувального процесу і складання індивідуальних програм занять. Можна сказати, що цей фахівець є ключовим, тому його кваліфікація повинна бути максимально високою; 
 • Масажист; 
 • Косметолог; 
 • Технічний персонал: прибиральниця, охоронець і т.д. 

 Штатний розклад фітнес клубу може змінюватися в залежності від появи нових видів послуг.РекламаБез грамотно проведеного просування і рекламних компаній, успішний розвиток бізнесу неможливий. 

Щоб про вашому фітнес клубі і його послугах дізналося якомога більше потенційних клієнтів, необхідний ряд локальних заходів: 

 • Розміщення привабливою і добре помітною вивіски, яка обов'язково повинна відображати види послуг фітнес клубу; 
 • Розклеювання рекламних плакатів і листівок в районі розташування закладу - на дошках оголошень біля бізнес центрів і торгових комплексів, на зупинках громадського транспорту, біля великих парковок; 
 • Розповсюдження листівок з рекламою клубу; 
 • Створення та розкрутка соціальних сторінок: Facebook, Instagram, Twitter ... 
 • Запуск реклами на радіостанціях вашого міста;Створення та розкрутка каналу на YouTube; 
 • Створення регіональної рекламної компанії Google Adwords; 
 • Організація «дня відкритих дверей» з пробними безкоштовними тренуваннями для всіх бажаючих. 

При організації рекламних кампаній потрібно враховувати сезонність бізнесу - в літній час спостерігається спад відвідуваності, так як багато хто виїжджає на відпочинок. Цей період потребує особливо активною рекламною підтримки, що має на увазі сезонні знижки та пільгові умови відвідувань.

Фінансовий план 

На основі перерахованих вище пунктів, складається фінансовий план, в якому враховуються витрати двох основних типів: 

 • Початкові, що включають в себе придбання обладнання, ремонт, купівлю меблів, а також витрати на реєстрацію підприємства; 
 • Щомісячні витрати: оренда приміщення, сплата податків, витрати комунальні та експлуатаційні, заробітна плата персоналу, витрати на проведення рекламних компаній.Важливо зробити також розрахунок доходу, який буде приносити фітнес клуб. 

Знаючи приблизну прибуток від бізнесу і витрати, легко можна обчислити його рентабельність. 

Дохід тренажерного залу можна з досить високим ступенем точності обчислити, орієнтуючись на середню вартість абонемента в вашому районі міста і плановане кількість відвідувачів. Варто враховувати, що в перші місяці роботи фітнес клубу, середньомісячне число його клієнтів навряд чи перевищить 100-150 чоловік, але з часом можна впевнено розраховувати на 400-600 відвідувачів. 

Існує так зване правило Парето, яке говорить про те, що 80% відвідувачів будь-якого залу - це постійні клієнти, а 20% - нові.Складаючи бізнес план для фітнес клубу, важливо розрахувати терміни окупності бізнесу. При виконанні всіх описаних умов, а також активному рекламному просуванні, вкладення окупляться через 1,5-2 роки.

Щоб не забивати голову питаннями і не тратити час - замовте безкоштовну консультацію наших спеціалістів.