Назад к списку

Які є базові зони в спортзалі: підбираємо тренажери

До базових зон тренажерного залу відносяться: кардіозона, силова зона, зона вільних ваг. 

Кардіо використовують для розминки перед тренуванням і вирівнювання пульсу після навантажень. На тренажерах передбачені програми спалювання жиру. Це найбільш затребувана частина залу, так як в ній займаються і ті, хто прийшов на силове тренування, і ті, хто вибирає тільки аеробне навантаження. 

 Силові тренажери бувають трьох видів: блокові, під власною вагою і на вільних вагах. Вони використовуються для розвитку сили і нарощування м'язової маси. 

На блочних тренажерах вага стека повинен бути не менше 90 кг, інакше багато клієнтів просто не зможуть провести якісне тренування через нестачу ваги. Але можна і підібрати заміну - аналог тренажера на вільних вагах. Порівняйте два варіанти жиму ногами - блоковий тренажер рідко забезпечується стеком вище 110 кг. На «вільний» ж можна навісити 200-250 кг.Вільні ваги - на думку професіоналів і любителів залу дають реальне зростання м'язів і збільшення сили. 


Гантелі і грифи можуть використовуватися як додаткове обтяження у вправах на степ-платформі, в присіданні або гіперестензіях.Якщо у вас спеціалізований зал для стронгменів або пауеліфтеровзона вільних ваг повинна займати від 50% тренувального простору. Сюди ви поставите кілька крупно-вагових гантельних рядів до 60 кг, гирьовий ряди, стійку з млинцями, помости для штангістів, десяток-два грифів різної жорсткості - для тяги і жиму.Решта місце займатимуть тренажери на вільних вагах і лави для жиму. Сюди обов'язково потрібно включити силові рами, машину Сміта, гіперекстензії, лаву для жиму лежачи, лаву для жиму під кутом.Найменшу частину залу займуть кардіотренажери. Буде досить, якщо поставите бігову доріжку і еліпсоїд. Щоб напевно догодити клієнтам, візьміть гребний тренажер, наприклад, Concept2. Найчастіше ці тренажери будуть бачити прибиральницю, яка прибирає з них пил. Але вони в будь-який момент можуть стати в нагоді. 

 Класичні загальні тренажерні зали 

Всі інші зали відрізняються мало. У них ходять професійні бодібілдери і офісні працівники, студенти та літні люди. Тому набір тренажерів повинен бути різноманітним. У класичному залі більш затребувані зони кардіо- та силових тренувань.Частка вільних ваг складе 20%. З тренажерів найчастіше це машина Сміта і лава для жиму лежачи. Гантельний ряд з малими (від 0,5 кг) і середніми вагами (не більше 40 кг). Обрезинені або бамперні млинці знадобляться для використання на тренажерах і в вправах зі штангою. 

У силовій зоні набір тренажерів повинен бути максимально різноманітний. Тренажери повинні займати не менше 30% всього простору залу. Важливо, щоб вони не були однотипними і дозволяли прокачати різні групи м'язів: ноги, руки, прес, спину, груди і плечі.Якщо хочете заощадити, приділіть особливу увагу комбінованим тренажерам. Найпопулярніші суміщені моделі: згинання-розгинання ніг, зведення-розведення ніг, тяга зверху / до поясу, жим ногами / Гак в одному тренажері. Вартість такого обладнання на 25-30% вище, ніж звичайно. При цьому економія виходить колосальна - 4 тренажера замінять 8 по функціональності. 

Як чотири тренажера замінити двома 

Комбіновані тренажери зручно використовувати в залі з малою і середньою прохідністюКардіосектор в класичному залі забезпечує не тільки допоміжні тренування. Для спалювання жирів або розвитку витривалості відвідувач може виконувати вправи на спін-байках, гребних тренажерах і бігових доріжках. Веслова тяга при цьому ставиться і до кардионагрузки, і до силових. 

 Кардіотренажери в класичному залі з середньою прохідністю 

4 бігові доріжки, 2 еліпса і 1 велотренажер.

Щоб облаштувати зону кардіо, врахуйте прохідність в вашому залі. У маленьких і середніх залах досить буде 6-7 кардіотренажерів. Оптимальний набір: дві бігові доріжки, два еліпсоїда, один велотренажер і один гребний. У класичному загальному тренажерному залі слід передбачити місце для виконання розминки - хоча б 10% від загальної площі не на проході. Приготуйте там килимки для розтяжки, масажні валики. У цій же зоні можна розташувати кулер з водою - це спокійний куточок в залі, де атлети зможуть перевести подих між підходами.  

Якщо ви відкриваєте великий фітнес-центр в густонаселеному районі, то деякі тренажери доведеться дублювати. Наприклад, лавок для пресу вам знадобиться не менше 3-4 штук. Комбіновані тренажери краще розбити на парні: окремо згинання та розгинання ніг, тяга зверху, тяга до поясу і так далі. Клієнти не будуть чекати свого підходу до згиначів, щоб переключити його на розгинання - кожен буде зайнятий лише своїм тренуванням. Урізноманітніть зону силових тренажерів спеціалізованими: батерфляй, гомілка-машина, тренажери для біцепса і трицепса, жим від грудей, пуловер, литкові сидячи, глютен-машина. Практично не залишилося м'язів, які не можна було б прокачати за допомогою вузьконаправленого тренажера. Чим функціональніший ваш зал, тим більший комфорт клієнтів вам забезпечений, а це означає хорошу репутацію і приплив нових відвідувачів. 

 Як розподілити бюджет на покупку тренажерів? 

Повна комплектація тренажерного залу коштує в середньому 30-40 тис дол. Якщо розділити цю суму по навантаженню трьох функціональних зон, ми отримаємо наступні витрати: 20% - на організацію зони вільних ваг; 30% - знадобиться для комплектації кардіо-сектора; 50% - піде на силові тренажери (блокові, на вільних вагах і під власною вагою).

Площа такого залу приблизно 400-600 кв. метрів. 

Додатково його можна укомплектувати рамами для функціонального тренінгу. Функціональні тренування популярні останнім часом, а значить, допоможуть завантажити ваш зал. Працююче населення забезпечить вам вечірній потік клієнтів, а денні години «заб'ють» студенти з більш вільним графіком. 

До того ж у відсутності спортсменів простір навколо рами можна використовувати для розминки, розтяжки і вправ з вільними вагами. Поставте поруч мобільні лави - це дозволить спортсменам організувати простір під свої потреби швидко і безпечно.

Якщо ви ще не прийняли остаточне рішення - напишіть або зателефонуйте нам.